Atrakcje Ostrowo - Atrakcje Przyrodnicze

Plaża w Ostrowie »

Jedną z największych atrakcji Ostrowa jest piękna, piaszczysta plaża. Pomimo faktu, iż linia brzegowa oddalona jest około kilometra od centrum miasteczka, w sezonie letnim działają tu dwa strzeżone kąpieliska. Atutem tego miejsca jest również to, że nawet w środku lata nie ma tu większych problemów ze znalezieniem dogodnego miejsca do plażowania. więcej »

Nadmorski Park Krajobrazowy »

Nadmorski Park Krajobrazowy jest jednym z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce. Utworzony został w 1978 roku, a jego obszar obejmuje pas wybrzeża ciągnący się od Białogóry aż do Mierzei Helskiej. więcej »

Rezerwat Bielawskie Błota »

W 2005 roku połączono trzy rezerwaty: Moroszka Bielawskiego Błota, Woskownica Bielawskiego Błota oraz Bielawa. W ten sposób utworzony został jeden, duży obszar chroniony o nazwie Bielawskie Błota. Rezerwat o powierzchni 700 ha obejmuje obszar torfowisk z rzadkimi roślinami (malina moroszka, woskownica europejska czy wełniaczka darniowa) i daje schronienie licznym gatunkom ptactwa (m. in: żuraw oraz łęczak). więcej »

Groty Mechowskie »

Groty znajdują się we wsi Mechowo. Powstały w wyniku długotrwałego wypłukiwania piaskowca przez wodę. Proces ten przyczynił się do utworzenia różnorodnych, imponujących kształtów. Najstarsza z jaskiń odkryta została w 1818 roku. więcej »

  • ul. Mechowo 34 A, 84-100 Puck
  • 58 673 90 02

Prywatne Muzeum Motyli »

Muzeum powstało w 1999 roku. Znajduje się w nim około 6 tysięcy okazów motyli i owadów pochodzących z różnych stron świata. Wystawy są doskonale opisane dzięki czemu można tu dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. więcej »

  • ul. Generała Hallera 19, 84-120 Władysławowo
  • 50 232 90 66

Klif w Jastrzębiej Górze »

Jastrzębiogórski klif jest najwyższy na polskim wybrzeżu. Z wysokości 33 metrów można podziwiać wspaniałą panoramę Morza Bałtyckiego oraz piękną plażę. więcej »

Dębki »

W tym rejonie ma swoje ujście rzeka Piaśnica, a wieś wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. więcej »

Karwia »

Karwia dawniej była typową, nadmorską rybacką wsią. Współcześnie to popularne, przymorskie letnisko z wytyczonymi, strzeżonymi latem, kąpieliskami. więcej »

Jastrzębia Góra »

Dzisiaj Jastrzębia Góra, to popularna miejscowość wypoczynkowa. Wyznaczono tu 3 kąpieliska nadmorskie z szeroką plażą. więcej »

Karwieńskie Błota »

Prawdopodobnie na początku siedemnastego wieku utworzono osadę Karwieńskie Błoto na terenach uprzednio określanych jako bagniska w okolicy Karwi (karwieńskie błota). więcej »

Chłapowo »

Chłapowo to niegdyś nadmorska wieś rybacka na Pobrzeżu Kaszubskim, w dzisiejszych czasach bardzo ewoluuje w niej turystyka. Aktualnie stanowi część gminy Władysławowo. więcej »

Władysławowo »

Władysławowo, z uwagi na swoje położenie nad zatoką z płytkimi wodami, niewielkimi falami oraz odpowiednimi wiatrami to doskonałe wręcz miejsce do nauki i uprawiania windsurfingu. więcej »

Białogóra »

Na początku dwudziestego wieku Białogóra zaczęła pełnić rolę wczasowiska nadmorskiego, proponując noclegi nad morzem. więcej »

Wizyt: 769 185, Dziś: 270, Osób online: 4

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem