Karwia

Karwia dawniej była typową, nadmorską rybacką wsią. Współcześnie to popularne, przymorskie letnisko z wytyczonymi, strzeżonymi latem, kąpieliskami.

Historia Karwi jako letniska sięga okresu międzywojennego, gdy, wraz z rozwojem środków komunikacji, do Karwi zaczęli zjeżdżać pierwsi turyści.

Długa na ok. trzy kilometry oraz szeroka na 80 metrów plaża to bezsprzeczna "karta atutowa" Karwi. Plażę od wsi oddziela porośnięty sosnowym lasem pas wydm.

Wdzięku Karwi dodaje lokalizacja w Parku Krajobrazowym, w bliskiej odległości od dwóch rezerwatów przyrody: "Bielawa" i "Przylądek Rozewie". W Karwi uchowały się także pamiętające dziewiętnasty wiek budynki o zwyczajowej dla tych ziem konstrukcji szkieletowej.

Poza plażą najwięcej turystów spotkać można na ulicach Kopernika i Wojska Polskiego, gdzie zapraszają rozmaite punkty gastronomiczne i sklepiki z pamiątkami. Każdy turysta może wybrać najlepsze dla siebie zakwaterowanie: pensjonaty, domy wypoczynkowe i pokoje w Karwi - to wszystko czeka na turystów.

Bogatą bazę noclegową a w niej ponad 250 prezentacji obiektów noclegowych znajdą Państwo tutaj -> KARWIA noclegi

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2017r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 769 194, Dziś: 9, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem