Atrakcje Turystyczne

Plaża w Ostrowie

Jedną z największych atrakcji Ostrowa jest piękna, piaszczysta plaża. Pomimo faktu, iż linia brzegowa oddalona jest około kilometra od centrum miasteczka, w sezonie letnim działają tu dwa strzeżone kąpieliska. Atutem tego miejsca jest również to, że nawet w środku lata nie ma tu większych problemów ze znalezieniem dogodnego miejsca do plażowania. więcej »

Nadmorski Park Krajobrazowy

Nadmorski Park Krajobrazowy jest jednym z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce. Utworzony został w 1978 roku, a jego obszar obejmuje pas wybrzeża ciągnący się od Białogóry aż do Mierzei Helskiej. więcej »

Rezerwat Bielawskie Błota

W 2005 roku połączono trzy rezerwaty: Moroszka Bielawskiego Błota, Woskownica Bielawskiego Błota oraz Bielawa. W ten sposób utworzony został jeden, duży obszar chroniony o nazwie Bielawskie Błota. Rezerwat o powierzchni 700 ha obejmuje obszar torfowisk z rzadkimi roślinami (malina moroszka, woskownica europejska czy wełniaczka darniowa) i daje schronienie licznym gatunkom ptactwa (m. in: żuraw oraz łęczak). więcej »

Motylarnia Karwia

Kilkadziesiąt gatunków żywych, swobodnie latających, największych i najbardziej kolorowych motyli świata w jednym miejscu! więcej »

ul. Kopernika 29A, Karwia

Nordic Walking

W okolicach Ostrowa wytyczono ponad 30 km tras dla fanów Nordic Walking. Szlaki są doskonale oznakowane, posiadają różne długości i stopnie trudności. Trasy te spodobają się również biegaczom, a zimą - narciarzom biegowym. więcej »

XVIII-wieczna zabytkowa chata

Zabytkowa Chata Kaszubska z XVII wieku znajduje się przy ulicy Zabytkowej. W 2005 roku budynek popadający w ruinę został wykupiony przez Starostwo Powiatowe w Pucku. Obecnie trwają prace renowacyjne. więcej »

84-105 Ostrowo, ul. Zabytkowa 23

Siłownia

Osoby dbające o swoją formę i doskonałą sylwetkę mogą skorzystać z siłowni znajdujących się w Ostrowie. Nie ma tutaj typowego klubu fitness, natomiast w kilku ośrodkach noclegowych dostępny jest sprzęt, z którego za niewielką opłatą mogą korzystać również urlopowicze spoza obiektu. więcej »

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe to idealny pomysł na rodzinną rozrywkę i wspólne spędzanie czasu. Trasa spływu ma około 7 km, a podczas wyprawy można podziwiać piękne, malownicze krajobrazy. więcej »

ul. Wybudowania Żarnowieckie 54, 84-110 Dmuchowo

Stadnina koni

Fani jazdy konnej mogą wybrać się do pobliskiej stadniny koni. Dzieci mogą skorzystać z przejażdżki na kucyku, początkujący podszkolić swoje umiejętności pod okiem instruktorów, a bardziej zaawansowani - wybrać się w teren. więcej »

ul. Łąkowa 1, 84-110 Parszczyce

Groty Mechowskie

Groty znajdują się we wsi Mechowo. Powstały w wyniku długotrwałego wypłukiwania piaskowca przez wodę. Proces ten przyczynił się do utworzenia różnorodnych, imponujących kształtów. Najstarsza z jaskiń odkryta została w 1818 roku. więcej »

ul. Mechowo 34 A, 84-100 Puck

Gokarty

Miłośnicy szybkiej jazdy mogą wybrać się na tor kartingowy. Jest to kolejne miejsce idealne na rodzinne spędzanie czasu. Tor ma długość około 350 metrów a specjalnie wyprofilowane zakręty zapewniają komfortową i bezpieczną jazdę. więcej »

ul. Starowiejska 28, 84-120 Władysławowo

Prywatne Muzeum Motyli

Muzeum powstało w 1999 roku. Znajduje się w nim około 6 tysięcy okazów motyli i owadów pochodzących z różnych stron świata. Wystawy są doskonale opisane dzięki czemu można tu dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. więcej »

ul. Generała Hallera 19, 84-120 Władysławowo

Strusia farma

Nieopodal Ostrowa znajduje się niewielka farma strusi. Odwiedzając to miejsce można dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat życia i funkcjonowania tych wielkich nielotów. Oprócz strusi na farmie znajdują się również kozy, owce, króliki i emu. więcej »

84-252 Kniewo, Al.Lipowa 125

Klif w Jastrzębiej Górze

Jastrzębiogórski klif jest najwyższy na polskim wybrzeżu. Z wysokości 33 metrów można podziwiać wspaniałą panoramę Morza Bałtyckiego oraz piękną plażę. więcej »

Zamek Krokowa

84-110 Krokowa, ul. Zamkowa 1

Miejski teren rekreacyjny

84-105 Ostrowo, ul. Bielawska

Dębki

W tym rejonie ma swoje ujście rzeka Piaśnica, a wieś wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. więcej »

Karwia

Karwia dawniej była typową, nadmorską rybacką wsią. Współcześnie to popularne, przymorskie letnisko z wytyczonymi, strzeżonymi latem, kąpieliskami. więcej »

Jastrzębia Góra

Dzisiaj Jastrzębia Góra, to popularna miejscowość wypoczynkowa. Wyznaczono tu 3 kąpieliska nadmorskie z szeroką plażą. więcej »

Karwieńskie Błota

Prawdopodobnie na początku siedemnastego wieku utworzono osadę Karwieńskie Błoto na terenach uprzednio określanych jako bagniska w okolicy Karwi (karwieńskie błota). więcej »

Latarnia Rozewie

Latarnię wybudowano w 1822 r. Budowla poddana był dwóm ważnym modernizacjom w 1910 i 1978 roku. więcej »

Chłapowo

Chłapowo to niegdyś nadmorska wieś rybacka na Pobrzeżu Kaszubskim, w dzisiejszych czasach bardzo ewoluuje w niej turystyka. Aktualnie stanowi część gminy Władysławowo. więcej »

Władysławowo

Władysławowo, z uwagi na swoje położenie nad zatoką z płytkimi wodami, niewielkimi falami oraz odpowiednimi wiatrami to doskonałe wręcz miejsce do nauki i uprawiania windsurfingu. więcej »

Chałupy

Chałupy to też, lub nade wszystko, plaża i związane z nią kąpiele morskie oraz słoneczne. więcej »

Białogóra

Na początku dwudziestego wieku Białogóra zaczęła pełnić rolę wczasowiska nadmorskiego, proponując noclegi nad morzem. więcej »

Historia Ostrowa

Ostrowo znane było już w XIV stuleciu. Wioska położona jest na lekkim podwyższeniu, wokół bagien, które często były zalewane - stąd wzięła się nazwa wioski - wyspa czyli ostrów. więcej »