Białogóra - Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Jaka jest lokalizacja? Wypożyczalnia rowerów, atrakcje, noclegi.

  • location_on Białogóra, ul. undefined

Między nadmorskimi miejscowościami Karwią i Łebą, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego leży miejscowość wypoczynkowa Białogóra. Od Bałtyku oddziela ją pas sosnowego lasu o szerokości około osiemset metrów, a dwa i pół kilometra na wschód znajduje się zalesiona wydma, od niej wieś wzięła nazwę.

Na początku dwudziestego wieku Białogóra zaczęła pełnić rolę wczasowiska nadmorskiego, proponując noclegi nad morzem. Pomogła w tym niechybnie piaszczysta, szeroka, nieprzepełniona plaża. Współcześnie ze wsi wiedzie na nią asfaltowa droga wśród lasu, którą można pokonać pieszo albo skorzystać z lokalnych bryczek. Ostatni odcinek dojścia do plaży prowadzi po wykonanym z drewna chodniku. Sama plaża w sezonie wakacyjnym jest strzeżona przez ratowników, jest tutaj także zjeżdżalnia wodna.

Wczasowicze którzy kochają latem pojeździć na rowerze, nie będą zawiedzeni. Jest tutaj wiele ścieżek i szlaków rowerowych, którymi można udać się na wycieczkę po sąsiedztwie. Rower można również wypożyczyć w jednej z wypożyczalni.

W otoczeniu miejscowości Białogóra znajdują się też rezerwaty przyrody - na przykład "Białogóra" - chroniący bagienny las i wydmy razem z borem bażynowym. To dodatkowo miejsce lęgowe żurawi, z bogactwa flory można w tym miejscu spotkać: trzy rodzaje rosiczki, woskownicę  europejską bądź wrzosiec bagienny. Innym rezerwatem jest "Rezerwat Babnica" - to część lasu dębowo - bukowego porastający zbocze wydmy, ze historycznym - 140 letnim drzewostanem.

Jeśli posiadają Państwo dzieci oraz chcą odpocząć od zgiełku miasta, to Białogóra będzie idealnym miejscem. Znajduje się tu również stadnina koni, a baza turystyczna jest dobrze rozwinięta oraz dostosowana do potencjału finansowego urlopowiczów.

Będąc w Białogórze można zajrzeć do pobliskich znanych kurortów takich jak Łeba - około dwadzieścia pięć kilometrów na zachód i skorzystać z okazji i zajrzeć do Słowińskiego Parku Narodowego. Na wschód, po pokonaniu tylko 20 - 30 kilometrów trafią Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry i latarni morskiej w Rozewiu, czy Władysławowa. Natomiast odrobinę dalej rozpoczyna się legendarny Półwysep Helski z kultowymi miejscowościami letniskowymi: Chałupy, Kuźnica czy Hel.

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2017r.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0