Atrakcje w Ostrowie

(27)

Plaża w Ostrowie Ostrowo to niewielka, spokojna miejscowość letniskowa. Pomimo faktu, że z centrum miasta do plaży jest około kilometra, w sezonie letnim przy brzegu działają dwa strzeżone kąpieliska... więcej »

Zabytkowa Chata Kaszubska w Ostrowie Przy skrzyżowaniu ulic Zabytkowej i Dożynkowej znajduje się miejsce, w którym od dwustu lat stał zabytkowy budynek mieszkalny wraz z zabudowaniami gospodar... więcej »

84-105 Ostrowo, ul. Zabytkowa 23

Turyści oprócz kąpieli słonecznych czy spacerów mogą skorzystać z kompleksu boisk: - boisko do koszykówki- boisko do piłki nożnej (pomniejszone)oraz zewnętrznej siłowni (5 eleme... więcej »

84-105 Ostrowo, ul. Bielawska

Rozewie Artakcje - Latarnia morska Latarnia morska w Rozewiu zlokalizowana jest przy ul. Leona Wzorka 1. Patronem ulicy jest latarnik, który pracował tutaj w latach 1920 -1939. We wrześniu 193... więcej »

Ostrowo znane było już w XIV stuleciu. Wioska położona jest na lekkim podwyższeniu, wokół bagien, które często były zalewane - stąd wzięła się nazwa wioski - wyspa czyli ostrów. W... więcej »

Wizyta w Motylarni w Karwi jest jak wejście do rajskiej dżungli. W świecie bajecznych motyli, które swobodnie latają między odwiedzającymi, możesz zachwycić się ich pięknem, zrelaksować i wycis... więcej »

ul. Kopernika 29A, Karwia

Rezerwat Bielawskie Błota Rezerwat powstał w 2005 roku w wyniku połączenia trzech obszarów chronionych: Woskownica Bielawskiego Błota, Moroszka Bielawskiego Błota i rezerwatu Bielawa. Ochroną ... więcej »

Nadmorski Park Krajobrazowy Nadmorski Park Krajobrazowy - to jeden z pierwszych założonych w Polsce parków krajobrazowych (5 stycznia 1978 roku). Park obejmuje swoją ochroną północną cz... więcej »

Nordic Walking w Ostrowie Niedaleko, bo 2,5 km na zachód Ostrowa na terenie Karwi i Jastrzębiej Góry wytyczono ponad 32 km tras o różnym stopniu trudności przeznac... więcej »

Siłownie w Ostrowie W Ostrowie nie znajdziemy wielkich centrów fitness, które w ostatnich czasach pojawiają się w dużych miastach jak grzyby po deszczu. To oczywiście nie oznacza, że na... więcej »

Ostrowo Spływy Kajakowe Spływ kajakowy rzeką Piaśnicą, to przede wszystkim obcowanie z naturą, czystym powietrzem, przejżystą wodą i krajobrazami kaszubskich łąk. Rzeka jest bardzo czysta, co można z... więcej »

ul. Wybudowania Żarnowieckie 54, 84-110 Dmuchowo

Klif w Jastrzębiej Górze Około 3 km od Ostrowa, możemy podziwiać najwyższy klif nad polskim morzem, jest to jastzębski klif, którego wysokość siega 33 metry. Taka wysokość sprawia, że j... więcej »

Ostrowo Jazda Konna Stadnina koni Rumak jest położona 5 km od Ostrowa i oferuje pełen zakres usług powiązanych z jazdą konną. Jest to ciekawa atrakcja dla miłośników jazdy konnej, ale nie tylk... więcej »

ul. Łąkowa 1, 84-110 Parszczyce

Groty Mechowskie W miejscowości Mechowo znajdują się, niespotykane w Polsce na szeroką skalę, jaskinie z piaskowca. Imponujące formy zostały uformowane poprzez wodę, która wypłukiwała miękki m... więcej »

ul. Mechowo 34 A, 84-100 Puck

Farma Strusi Niech nas nie zmyli ta nazwa, na Strusiej Farmie w Kniewie możemy zobaczyć także inne zwierzęta. Hodowane tam, Strusie Afrykańskie przyciągają zwiedzających do tego miejsca. Ciekawscy na... więcej »

84-252 Kniewo, Al.Lipowa 125

Ostrowo Gokarty Miłośnicy i miłośniczki mocnych wrażeń, ukojone pięknymi widokami i ciszą okolicznych plaż, mają możliwość podnieść sobie poziom adrenaliny na nowootwartym torze kartingowym we Władys... więcej »

ul. Starowiejska 28, 84-120 Władysławowo

ZAMEK KROKOWA Zamek Krokowa to jedna z najcenniejszych atrakcji województwa pomorskiego. Obiekt jest pięknie położony – wokół niego znajduje się duży park ograniczony fosą. Budowl... więcej »

84-110 Krokowa, ul. Zamkowa 1

Etymologia nazwy wsi związana jest z końcem XVIII stulecia i osobą chłopa Macieja Dębka, który otrzymał ten kawałek ziemi od klasztoru z sąsiedniego Żarnowca. W owym czasie osadę nazywano Dębek... więcej »

Karwia dawniej była typową, nadmorską rybacką wsią. Współcześnie to popularne, przymorskie letnisko z wytyczonymi, strzeżonymi latem, kąpieliskami. Historia Karwi jako letniska sięga okresu m... więcej »

Jastrzębia Góra położona jest na stromym (32.8 m n.p.m.), klifowym wybrzeżu polskiego morza. Miejscowość swoją nazwę zawdzięcza górującemu nad nią wzgórzu (ponad 67 m n.p.m.)... więcej »

Prawdopodobnie na początku siedemnastego wieku utworzono osadę Karwieńskie Błoto na terenach uprzednio określanych jako bagniska w okolicy Karwi (karwieńskie błota). Poczynili to kolonizatorzy z Fryzj... więcej »

Chłapowo to niegdyś nadmorska wieś rybacka na Pobrzeżu Kaszubskim, w dzisiejszych czasach bardzo ewoluuje w niej turystyka. Aktualnie stanowi część gminy Władysławowo. Chłapowo usytuowane jest na ba... więcej »

Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który w 1635 r. zadecydował by wybudować tutaj fort wojenny, w celu obrony przed najeźdźcami ze Szwecji. Dzisiejsze Wład... więcej »

Chałupy to wypoczynkowa miejscowość na Mierzei Helskiej, tylko 8 km od centrum Władysławowa. Po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w 1920 roku, choć sama miejscowość jest o wiele starsza. W 1922 r. po... więcej »

Między nadmorskimi miejscowościami Krawią i Łebą, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego leży miejscowość wypoczynkowa Białogóra. Od Bałtyku oddziela ją pas sosnowego lasu o szerokości ok... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00