Chałupy - Jaka jest tutejsza plaża? Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Atrakcje, historia, noclegi.

Chałupy to wypoczynkowa miejscowość na Mierzei Helskiej, tylko 8 km od centrum Władysławowa. Po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w 1920 roku, choć sama miejscowość jest o wiele starsza. W 1922 r. poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową która połączyła Władysławowo z Helem. Stopniowo, wieś rybacka zaczęła zmieniać się w znane nadmorskie letnisko. 

Współczesne Chałupy to znany ośrodek kitesurfingu oraz windsurfingu. Miasto, z racji położenia nad spokojną i płytką Zatoką Pucką to kapitalne wprost miejsce do lekcji tych sportów. Każdy, kto zaś posiada już wprawę w tych dyscyplinach, ma możliwość przetestować swoje siły na otwartym morzu. Funkcjonuje tutaj wiele szkółek oraz wypożyczalni sprzętu, więc każdy może spróbować swoich sił w tym sporcie. W dodatku, rok rocznie, w Chałupach rozgrywane są regaty starych łodzi rybackich.

Chałupy to też, lub nade wszystko, plaża i związane z nią kąpiele morskie oraz słoneczne. W pobliżu ulicy Bosmańskiej, latem czynne jest strzeżone kąpielisko. Turystów wita piaszczysta, czysta i szeroka plaża, na której nie ma ścisku. Nieopodal wioski znajduje się plaża nudystów, którą w latach 80-tych przebojem "Chałupy welcome to" rozsławił Wodecki.

Jeśli zastanawiasz się które noclegi nad morzem rozważyć planując wczasy, być może skusisz się na Chałupy? Baza turystyczna oraz gastronomiczna jest tu tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Ofertę noclegów w Chałupach znajdziesz TUTAJ

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2017r.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0