Spływ kajakowy Piaśnicą - Jak prowadzi trasa? Jakiej długości jest trasa spływu? Jakie ceny spływu? Co warto wiedzieć?

Ostrowo Spływy Kajakowe

Spływ kajakowy rzeką Piaśnicą, to przede wszystkim obcowanie z naturą, czystym powietrzem, przejrzystą wodą i krajobrazami kaszubskich łąk. Rzeka jest bardzo czysta, co można zaobserwować poprzez obecność bogatej rośliności, żyjącej jedynie w krystalicznie czystych wodach. Nurt jest na tyle silny, że nie należy mieć obaw, czy każdy poradzi sobie z ukończeniem spływu, ponieważ te dwie i pół godziny spędzone na wodzie, będą czasem relaksu, a nie sprawdzianem sił. Spływ jest też dobrym pomysłem dla rodzin z dziećmi, dwuosobowe stabilne kajaki, są dobrym rozwiązaniem, ponieważ jedna osoba dorosła może płynąć w parze z kilkuletnim dzieckiem. Organizatorzy zapewniają odpowiednie zabezpieczenie w postaci kapoków.

Panorama rzeki:

Rzeka na obszarze, gdzie organizowane są spływy, miejscami otoczona jest wysokimi trzcinami, natomiast w innych miejscach możemy podziwiać okoliczne pola i dębowo-brzozowe lasy. Trasa spływu prowadzi przez rezerwat Piaśnickie Łąki, dzięki czemu będziemy mieli okazję płynąć wokół łąk, bogatych w dziką zwierzyne. Nie jest rzadkością dostrzeżenie na łąkach jeleni oraz saren, na podmokłych terenach żerują również bociany, żurawie, a przy odrobinie szczęścia, można również dostrzec szybującego jastrzębia. 

Trasa spływu:

Trasa spływu obejmuje 7 km, rozpoczynając u ujścia Piaśnicy z jeziora Żarnowieckiego, poprzez Nadmorski Park Krajobrazowy, aż do ujścia rzeki do morza, w Dębkach. Jeżeli ktoś jest na tyle odważny, to można również spróbować swoich sił i wypłynąć kawałek w morze. Starcie z żywiołem na bezpieczną odległość od brzegu, może się okazać ciekawą przygodą.

 • Długość trasy: 6, 5 km
 • Czas: 1,5 - 2,5 godziny


Dokładny koszt i dostępność najlepiej ustalić telefonicznie z jedną z wielu firm zajmującą się wypożyczaniem kajaków. Organizator zapewnia dowóz kajaków na miejsce spływu, wiosła, kapoki oraz dowóz kierowców i kierowczyń do samochodów, po zakończeniu spływu.

Inne firmy:
 • Dębki, Piaśnica, Start to Śluza na Jeziorze Żarnowieckim przy trasie 213
  84-112 Żarnowiec, Pomorze
  tel. +48 696 009 423
  e-mail: expert@bhpwejherowo.pl 
 • Wypożyczalnia Kajaków w Łebie
  Leszek Szyca
  84-352 Wicko, Charbrowo 101
  tel. +48 785 257 236
  e-mail: supersplyw@gmail.com
 • Spływy kajakowe Wiosło
  84-242 Luzino, ul. Wejherowska 21 Kębłowo
  e-mail: kontakt@wioslosplywy.pl

Ostatnia aktualizacja - styczeń 2019 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.ostrowo.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0