Chłapowo - jaka jest lokalizacja, ciekawe miejsca, co robić, co

  • location_on Chłapowo, ul. undefined

Chłapowo to niegdyś nadmorska wieś rybacka na Pobrzeżu Kaszubskim, w dzisiejszych czasach bardzo ewoluuje w niej turystyka. Aktualnie stanowi część gminy Władysławowo.

Chłapowo usytuowane jest na bardzo wysokim klifie, a nadmorska część tej miejscowości stanowi fragment Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Najbardziej znaną atrakcją Chłapowa jest jednak Wąwóz Chłapowski, przez rdzennych Kaszubów zwany "Rudnik". Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody zajmujący niemalże 25 ha. Wędrówka tym urokliwym parowem do plaży wzbogaci, każdego turystę o niezapomniane pejzaże, co bardziej spostrzegawczy zaobserwują pewnie unikalne rośliny jak na przykład dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Jar dopasowany jest do możliwości każdego wczasowicza. Wzdłuż parowu wyznaczone są marszruty, cięższe odcinki wyposażone są w mostki, schodki i poręcze, znajdziemy też ciekawie wkomponowane ławeczki na których można odpocząć.

Chłapowo to też piękna, szeroka plaża. Zorganizowane są tu dwa piaszczyste kąpieliska, poza kąpieliskiem plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej spore kamyki. Na plaży możemy zauważyć także kutry rybackie tutejszych, ciągle łowiących rybaków. Wybrzeże klifowe, poprzez panujące w tej okolicy sprzyjające warunki do startu, to także miejsce, które upodobali sobie paralotniarze. W sezonie letnim paralotnie można obserwować prawie codziennie. 

Chłapowo to nie jedynie letnisko. Miłośników historii zaciekawi fakt, iż w Chłapowie ciągle wypatrzyć można zachowane chłopskie domy konstrukcji szkieletowej, okryte strzechą - tak tradycyjne dla tego regionu, a w środku wsi dziewiętnastowieczną, murowaną kapliczkę z figurą świętego Jana Chrzciciela. W miejscowości tej odkryto cmentarzysko z wczesnego okresu żelaza z wykopaliskami w postaci naczyń z gliny, szklanych paciorków, wyrobów z bursztynu i brązu.

Nieopodal miasteczka znajduje się przylądek Rozewie, gdzie zobaczyć można Latarnię Morską im. Stefana Żeromskiego oraz Muzeum Latarnictwa Polskiego.

Chłapowo to doskonałe miejsce dla wczasowiczów pragnących spokoju i kontaktu z przyrodą. Sąsiedztwo atrakcyjnych turystycznie miejscowości, czyni z Chłapowa świetną bazę do odwiedzania Pobrzeża Gdańskiego. Sprawdź ofertę noclegową Chłapowa: https://www.chlapowo.net.pl/noclegi/wszystkie

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2017r.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0