Ostrowo - plaża

Plaża w Ostrowie - Jaka jest plaża? Czy są tu strzeżone kąpieliska? Czy można chodzić z psem na plaże?

  • location_on Ostrowo, ul. undefined
Plaża w Ostrowie

Ostrowo to niewielka, spokojna miejscowość letniskowa. Pomimo faktu, że z centrum miasta do plaży jest około kilometra, w sezonie letnim przy brzegu działają dwa strzeżone kąpieliska. Ostrowska plaża jest idealnym miejscem dla osób, które lubią bliski kontakt z naturą. Złocisty piasek oraz łagodne zejście do wody zachęca do kąpieli słonecznych i morskich. Pas zielonego, sosnowego lasu oddziela plażę od miasteczka i głównej drogi, przy której można zaparkować samochód. Od zachodniej strony plażę przecina ujście okolicznej rzeczki – Czarnej Wody. 

Strzeżone kąpieliska w Ostrowie

Bezpieczny pobyt nadmorzem jest ważny dla każdego turysty. Wysoka temperatura, duże słońce oraz zdradliwe fale mogą być przyczyną wielu nieprzyjemnych zdarzeń. W trosce o bezpieczny wypoczynek urlopowiczów w gminie Władysławowo w sezonie letnim działają strzeżone kąpieliska. Dwa z nich funkcjonują na ostrowskiej plaży, przy zejściu nr 32 i 35. Kąpieliska są czynne od pierwszego lipca do ostatniego dnia sierpnia, w godzinach od 9.00 – 17.00. Oprócz ratowników na plaży, morze patrolowane jest również przez skuter wodny, kursujący pomiędzy Karwią a Jastrzębią Górą. 

Na plażę z psem

W gminie Władysławowo można przyprowadzać psy na plażę. Należy zachować odpowiednie środki ostrożności, nie pozostawiać zwierzęcia samego oraz zadbać o to, by pies nie zagrażał spokojnemu wypoczynkowi innych plażowiczów. Nie powinno się też zapominać, by sprzątać po swoim zwierzaku. Należy pamiętać, że według regulaminu obowiązuje zakaz wprowadzania psów na teren strzeżonego kąpieliska

Szukasz noclegu w Ostrowie? Sprawdź tutaj: https://www.ostrowo.pl/noclegi/wszystkie

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.ostrowo.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0